İsyankar…

Konum karma ve ben artık bu konuyu herkesi anlatmaya ve yaşatmaya yeminliyim..

Dün yaşadığım bir olay; taksiyle gidiyorum önümüzdeki araç yavaş yavaş ilerliyor ve malesef kırmızı ışığa takıldı, tabi benim taksici bey ağbi başladı ağzı dolu dolu tükürük saça saça konuşmaya ve bir yandan da öndeki aracın önüne falan geçmeye çalışıyor neyse o yeşil ışık yandı ve çok anlamsız bir şekilde yanından teğet geçerek ve o artislik bakışlar atılarak geçtik aracın önüne ( bir de şöyle bir detay var iki hatlı yol yani biz geçerken karşıdan gelen aracın yoluna da tecavüz ediyoruz).

Eskiden sesim çıkmazdı, ama şimdi hem karma kraliçesi ben, hem de artık korkmaktan korkmayan ben dedim ki bunca laf ettiniz belki adamın/kadının çocuğu hasta belki önemli bir telefon bekliyor bana ne dese beğenirsin ? Trafikte zaten telefon kullanamaz işte o andan zıvanadan çıktım ki hanımefendi olduğumdan sadece şunu dedim siz hiç mi kullanmadınız ? ben de tabi öyledir dedim ve şükür ki adrese geldim ve indim. O taksici bey ağbi öğrendi mi empati kurmayı;sanmam ama en azından bir farkındalık yaratmaya çalışarak ben insanlık görevimi yaptım.

Ezcümle;?hayat sizden, sizin düşüncenizden çok daha farklı işliyor biraz saygı, biraz empati tabii en önce iyi insan olmak varoluş nedenlerinizden olsun

İnşallah…

Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s