Ne kadarsın ?

Sen hayatta ne kadar var olduğunu hissediyorsun? 18.000 alem var sen insanlar alemi içinde ne kadar yer kaplıyorsun? Tabiki bunu bedenen sormuyorum. Yaptıkların, varlığın, yardımların, hataların, sevapların vb. yani birine dokunma konusunda ne yaptın? ne yapıyorsun?

Din, psikoloji,felsefe,sanat sana bu kavramlar nasıl geliyor ? Hangisine ilgin, yönelimin daha fazla bir düşün bence …

Hepimiz birbirinden farklı bir takım şeyleri deneyimlemek için dünyaya gelmeyi seçmiş insanlarız ( o şeyleri sonra yazacağım detay gerek ) ve sen kendin seçtiğin bir dünyada ne kadar yaşıyorsun?

Vaktim yoklar, hep ben bunları yaşarımlar, zaten öyle olmasaydı ben böyle davranmazdımlar, ama o onu yapabilir onun şusu var ama ben bu halde nasıl yapayımcılar , kocamdan nasıl boşanayım ya param mı varcılar, işimi hele ki şu dönemde bırakamamcılar gibi gibi bunlar artık tarihte kaldı, bunlar artık öle geçersiz kalıplar ki ….

Dünya artık uyanıyor, insanlar artık uyanıyor kova çağındayız yani aydınlanma, bilgilenme, araştırma çağı şu kurban psikolojisinden çık artık ve hayatta yerini hal, rolün neyse seçtiğin (meslekten bahsetmiyorum) hakkını ver çünkü eğer sen vermezsen başkası o hayatı çok güzel harcayacak…

Benden söylemesi…

Yorum bırakın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s